Rozwijamy kompetencje przyszłości i pasję do programowania od najmłodszych lat

<Cel klubu/>

Nasz cel

Kluby Młodego Programisty to inicjatywa realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (Cyfryzacja KPRM) w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.

Celem Klubów jest promocja nauki logicznego myślenia, kodowana i programowania wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych, a także zachęcanie rodziców do rozwijania tych kompetencji u swoich dzieci.

Pierwsza edycja Klubów została uruchomiona w październiku 2018 r. Kluby działały także w 16 miastach w Polsce. Warsztaty stacjonarne prowadziliśmy do marca 2020 r. W maju 2020 r. z uwagi na sytuację epidemiologiczną stacjonarne zajęcia przenieśliśmy do sieci, tworząc nową odsłonę warsztatów – Klub Młodego Programisty online. Takie warsztaty prowadziliśmy do grudnia 2020 r.

Przekonaliśmy się wtedy, jaką siłę oddziaływania ma internet! W związku z dużym zainteresowaniem dwiema edycjami warsztatów postanowiliśmy wykorzystać scenariusze wypracowane w ramach webinarów i przygotowaliśmy kolejną odsłonę klubów w postaci materiałów dla nauczycieli i nauczycielek. Kursy „Programowanie z Klubem Młodego Programisty” są cały czas dostępne na platformie OSE IT Szkoła:

Programowanie w Scratch z Klubem Młodego Programisty -> przejdź do strony
Programowanie w Pythonie z Klubem Młodego Programisty -> przejdź do strony

Kluby Młodego Programisty to część projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystaniem technologii cyfrowych” mającego na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie wykorzystywania technologii cyfrowych. Kampanie realizowane są w obszarach: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrowa przyszłość. Kluby Młodego Programisty to część kampanii w obszarze programowania.

Do zobaczenia na zajęciach Klubu Młodego Programisty!

Jesteśmy w 16 lokalizacjach w Polsce

Co jeśli nie mam konta na Facebooku? Czy będę mógł uczestniczyć w webinarze?

Tak, nie mając konta na Facebooku można uczestniczyć w webinarze.

Nie udało mi się wziąć udziału w webinarze. Czy mogę nadrobić warsztaty?

Tak, po każdych warsztatach będziemy publikować nagranie z webinaru na kanale YouTube Ministerstwa Cyfryzacji: link
Webinar będzie też cały czas dostępny na Facebooku: link
Dzięki temu każdy będzie mógł nadrobić zaległości lub obejrzeć webinar jeszcze raz.

Podczas webinaru występują duże opóźnienia, obraz się zawiesza, dźwięk zacina. Jak mogę to naprawić?

• Sprawdź, czy Twoje połączenie z internetem jest stabilne.
  • Wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy lub wtyczki przeglądarki, które mogą uniemożliwiać załadowanie odtwarzacza wideo.
  • Odśwież stronę.
  • Pamiętaj – zawsze możesz wrócić do nagrania z transmisji na kanale YouTube Ministerstwa Cyfryzacji: link
    Webinar będzie też cały czas dostępny na Facebooku: link

Co jeśli nie mam konta na Facebooku? Czy będę mógł uczestniczyć w webinarze?

Tak, nie mając konta na Facebooku można uczestniczyć w webinarze.

Nie udało mi się wziąć udziału w webinarze. Czy mogę nadrobić warsztaty?

Webinar będzie też cały czas dostępny na Facebooku: link

• Sprawdź, czy Twoje połączenie z internetem jest stabilne.
  • Odśwież stronę.