Rozwijamy kompetencje przyszłości i pasję do programowania od najmłodszych lat

<Cel klubu/>

Nasz cel

Kluby Młodego Programisty to inicjatywa realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (Cyfryzacja KPRM) w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.

Celem Klubów jest promocja nauki logicznego myślenia, kodowana i programowania wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych, a także zachęcanie rodziców do rozwijania tych kompetencji u swoich dzieci.

Pierwsza edycja Klubów została uruchomiona w październiku 2018 r. Kluby działały także w 16 miastach w Polsce. Warsztaty stacjonarne prowadziliśmy do marca 2020 r. W maju 2020 r. z uwagi na sytuację epidemiologiczną stacjonarne zajęcia przenieśliśmy do sieci, tworząc nową odsłonę warsztatów – Klub Młodego Programisty online. Takie warsztaty prowadziliśmy do grudnia 2020 r.

Przekonaliśmy się wtedy, jaką siłę oddziaływania ma internet! W związku z dużym zainteresowaniem dwiema edycjami warsztatów postanowiliśmy wykorzystać scenariusze wypracowane w ramach webinarów i przygotowaliśmy kolejną odsłonę klubów w postaci materiałów dla nauczycieli i nauczycielek. Kursy „Programowanie z Klubem Młodego Programisty” są cały czas dostępne na platformie OSE IT Szkoła:

Programowanie w Scratch z Klubem Młodego Programisty -> przejdź do strony
Programowanie w Pythonie z Klubem Młodego Programisty -> przejdź do strony

Kluby Młodego Programisty to część projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystaniem technologii cyfrowych” mającego na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie wykorzystywania technologii cyfrowych. Kampanie realizowane są w obszarach: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrowa przyszłość. Kluby Młodego Programisty to część kampanii w obszarze programowania.

Wszystkie warsztaty i kursy, które prowadzone są w ramach Klubu Młodego Programisty prowadzone są bezpłatnie. Uczestnicy nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów w związku z uczęszczaniem na zajęcia.

Do zobaczenia na zajęciach Klubu Młodego Programisty!

16
Jesteśmy w 16 lokalizacjach w Polsce

FAQ

Czy zajęcia dla dzieci i młodzieży są bezpłatne?

Wszystkie warsztaty i kursy, które prowadzone są w ramach Klubu Młodego Programisty prowadzone są bezpłatnie. Uczestnicy nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów w związku z uczęszczaniem na zajęcia.

Kiedy ruszają zapisy na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023?

Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami rejestracja została podzielona na dwa dni:

  • 5 września 2022 r. – start rejestracji o godz. 11.00 dla Klubów w miastach: Chełm, Grajewo, Nowa Sól, Sieradz, Skawina, Słupsk, Wyszków, Żywiec,
  • 6 września 2022 r. – start rejestracji o godz. 11.00 dla Klubów w miastach: Busko-Zdrój, Działdowo, Gryfino, Luboń, Nakło nad Notecią, Namysłów, Oleśnica, Stalowa Wola.

Rejestracja na zajęcia będzie prowadzona na stronie: www.klubmlodegoprogramisty.pl

Ważne! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Co decyduje o przyjęciu na warsztaty?

O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym.

Udział dziecka zgłaszany jest przez rodzica lub opiekuna prawnego poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online dostępnego na stronie: klubmlodegoprogramisty.pl

Jak mogę odwołać udział mojego dziecka w warsztatach?

Rezygnacja z kursu powinna być zgłoszona możliwie jak najszybciej drogą mailową na adres kontakt@klubmlodegoprogramisty.pl

W wiadomości prosimy o podanie:

  • imienia i nazwiska dziecka,
  • grupy do której był zapisany (np. klasy 1-3),
  • miejscowości w której znajduje się klub.

Ile trwają zajęcia?

Warsztaty w roku szkolnym 2022/2023:

  • Kurs składa się z 10 spotkań.

Dla grup wiekowych z klas I-III i IV-V szkoły podstawowej jedno spotkanie trwa 60 minut, dla grup wiekowych z klas VI – VIII jedno spotkanie trwa 90 minut.

Czy dziecko otrzymuje certyfikat ukończenia warsztatów?

Aby otrzymać certyfikat ukończenia cyklu warsztatowego w roku szkolnym 2022/2023, uczestnik/uczestniczka jest zobowiązany wziąć udział w przynajmniej 70% zajęć (7 spotkań), co zostanie potwierdzone na liście obecności prowadzonej przez trenera, trenerkę prowadzących zajęcia.

Czy moje dziecko może wziąć dwukrotnie udział w tym samym kursie?

Nie ma możliwości dwukrotnego uczestnictwa w tym samym rodzaju warsztatów lub powtórzenia udziału w całym cyklu warsztatowym przez tego samego uczestnika lub uczestniczkę.

Czy dzieci z niepełnosprawnością mogą wziąć udział w warsztatach?

Punkt warsztatowy jest dostosowany do prowadzenia warsztatów dla dzieci w wieku szkolnym, także dla osób z niepełnosprawnością i jest w pełni wyposażony w sprzęt niezbędny do prowadzenia warsztatów programistycznych oraz ma dostęp do Internetu.

Czy moje dziecko może wracać samodzielnie z warszatów?

Za odprowadzanie i odbieranie dzieci z warsztatów w Punkcie warsztatowym odpowiadają rodzice/opiekunowie prawni. W przypadku gdy rodzic/opiekun prawny chciałby, aby dziecko wracało do domu samodzielnie, powinien wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się na stronie Klubu Młodego Programisty( https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/wp-content/uploads/2022/07/KMP_zgoda-na-samodzielny-powrot-dziecka.pdf ).

Wypełniony formularz należy dostarczyć trenerowi/trenerce prowadzącemu warsztaty w danym Punkcie.