Czy zajęcia dla dzieci i młodzieży są bezpłatne?
Wszystkie warsztaty i kursy, które prowadzone są w ramach Klubu Młodego Programisty prowadzone są bezpłatnie. Uczestnicy nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów w związku z uczęszczaniem na zajęcia.
acf
zostało uruchomione zbyt wcześnie. Zwykle jest to wskaźnik, że jakiś kod we wtyczce lub motywie działa zbyt wcześnie. Tłumaczenia powinny zostać załadowane podczas akcji init
lub później. Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 6.7.0.) in /home/ctastron/domains/klubmlodegoprogramisty.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121Rozwijamy kompetencje przyszłości i pasję do programowania od najmłodszych lat
Kluby Młodego Programisty to inicjatywa realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (Cyfryzacja KPRM) w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.
Celem Klubów jest promocja nauki logicznego myślenia, kodowana i programowania wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych, a także zachęcanie rodziców do rozwijania tych kompetencji u swoich dzieci.
Pierwsza edycja Klubów została uruchomiona w październiku 2018 r. Kluby działały także w 16 miastach w Polsce. Warsztaty stacjonarne prowadziliśmy do marca 2020 r. W maju 2020 r. z uwagi na sytuację epidemiologiczną stacjonarne zajęcia przenieśliśmy do sieci, tworząc nową odsłonę warsztatów – Klub Młodego Programisty online. Takie warsztaty prowadziliśmy do grudnia 2020 r.
Przekonaliśmy się wtedy, jaką siłę oddziaływania ma internet! W związku z dużym zainteresowaniem dwiema edycjami warsztatów postanowiliśmy wykorzystać scenariusze wypracowane w ramach webinarów i przygotowaliśmy kolejną odsłonę klubów w postaci materiałów dla nauczycieli i nauczycielek. Kursy „Programowanie z Klubem Młodego Programisty” są cały czas dostępne na platformie OSE IT Szkoła:
• Programowanie w Scratch z Klubem Młodego Programisty -> przejdź do strony
• Programowanie w Pythonie z Klubem Młodego Programisty -> przejdź do strony
Kluby Młodego Programisty to część projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystaniem technologii cyfrowych” mającego na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie wykorzystywania technologii cyfrowych. Kampanie realizowane są w obszarach: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrowa przyszłość. Kluby Młodego Programisty to część kampanii w obszarze programowania.
Wszystkie warsztaty i kursy, które prowadzone są w ramach Klubu Młodego Programisty prowadzone są bezpłatnie. Uczestnicy nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów w związku z uczęszczaniem na zajęcia.
Do zobaczenia na zajęciach Klubu Młodego Programisty!
Wszystkie warsztaty i kursy, które prowadzone są w ramach Klubu Młodego Programisty prowadzone są bezpłatnie. Uczestnicy nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów w związku z uczęszczaniem na zajęcia.
Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami rejestracja została podzielona na dwa dni:
Rejestracja na zajęcia będzie prowadzona na stronie: www.klubmlodegoprogramisty.pl
Ważne! Decyduje kolejność zgłoszeń.
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym.
Udział dziecka zgłaszany jest przez rodzica lub opiekuna prawnego poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online dostępnego na stronie: klubmlodegoprogramisty.pl
Rezygnacja z kursu powinna być zgłoszona możliwie jak najszybciej drogą mailową na adres kontakt@klubmlodegoprogramisty.pl
W wiadomości prosimy o podanie:
Warsztaty w roku szkolnym 2022/2023:
Dla grup wiekowych z klas I-III i IV-V szkoły podstawowej jedno spotkanie trwa 60 minut, dla grup wiekowych z klas VI – VIII jedno spotkanie trwa 90 minut.
Aby otrzymać certyfikat ukończenia cyklu warsztatowego w roku szkolnym 2022/2023, uczestnik/uczestniczka jest zobowiązany wziąć udział w przynajmniej 70% zajęć (7 spotkań), co zostanie potwierdzone na liście obecności prowadzonej przez trenera, trenerkę prowadzących zajęcia.
Nie ma możliwości dwukrotnego uczestnictwa w tym samym rodzaju warsztatów lub powtórzenia udziału w całym cyklu warsztatowym przez tego samego uczestnika lub uczestniczkę.
Punkt warsztatowy jest dostosowany do prowadzenia warsztatów dla dzieci w wieku szkolnym, także dla osób z niepełnosprawnością i jest w pełni wyposażony w sprzęt niezbędny do prowadzenia warsztatów programistycznych oraz ma dostęp do Internetu.
Za odprowadzanie i odbieranie dzieci z warsztatów w Punkcie warsztatowym odpowiadają rodzice/opiekunowie prawni. W przypadku gdy rodzic/opiekun prawny chciałby, aby dziecko wracało do domu samodzielnie, powinien wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się na stronie Klubu Młodego Programisty( https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/wp-content/uploads/2022/07/KMP_zgoda-na-samodzielny-powrot-dziecka.pdf ).
Wypełniony formularz należy dostarczyć trenerowi/trenerce prowadzącemu warsztaty w danym Punkcie.