<Harmonogram zajęć/>

ONLINE – zajęcia zimowe dla klasy 2 – piątki – godz. 17:15-18:15

Podstawy programowania – kurs online dla dzieci z klas 2 szkoły podstawowej złożony z 5 cotygodniowych spotkań o tej samej godzinie

Ilość miejsc ograniczona.

Daty i opis poszczególnych zajęć znajdują się poniżej.

Zarejestruj się

Opis zajęć

Prowadząca cykl: Teresa Smoleń

Zajęcia dla dzieci z klas 2 szkoły podstawowej, kurs złożony z 5 cotygodniowych spotkań o tej samej godzinie

Ilość miejsc ograniczona

==========================

Zajęcia 1: Labirynty i kodowanie
Data: 27 stycznia 2023, piątek w godz. 17:15-18:15

Tematem przewodnim pierwszego warsztatu cyklu będą labirynty. Po wstępnych aktywnościach, mających na celu poznanie się grupy, trenerka zaprosi dzieci do przeżycia niezwykłej przygody w świecie labiryntów. Uczestnicy i uczestniczki poznają ciekawostki na temat labiryntów, rozwiążą zaproponowane łamigłówki, napiszą proste programy umożliwiające poruszanie po labiryncie, a także stworzą własne wizualizacje na planszy Geoboard.

Zajęcia 2: Kod do muzyki
Data: 3 lutego 2023, piątek w godz. 17:15-18:15

„Tematem przewodnim drugiego warsztatu cyklu będą dźwięki i muzyka oraz jej związki
z programowaniem. Uczestnicy i uczestniczki podejmują aktywności związane z rytmem, będą mieli możliwość zagrania prostej i znanej piosenki. Na koniec zakodują układ ruchów tanecznych, tworząc autorski skrypt. Ponadto zaprogramują własne utwory muzyczne – dzieląc się nimi z pozostałymi uczestnikami stworzą prawdziwą etiudę! ”

Zajęcia 3: Animowane przybory biurowe, czyli magia Scratcha Juniora
Data: 10 lutego 2023, piątek w godz. 17:15-18:15

Trzeci warsztat cyklu nawiązywać będzie do ulubionych szkolnych przyborów. Uczestnicy i uczestniczki stworzą komiksowy program przy użyciu Scratcha Juniora, ucząc się jednocześnie tworzenia własnych duszków, a także dodawania tła. Staną się autorami i autorkami zabawnych dialogów i zobaczą, jak można tchnąć życie w przedmioty, które na co dzień mają inne zadania.

Zajęcia 4: Zaskakująca i kreatywna opowieść w Scratchu
Data: 17 lutego 2023, piątek w godz. 17:15-18:15

Czwarty warsztat cyklu będzie dotyczył kreatywnego tworzenia grafiki i zastosowania jej w projektach Scratch. Uczestnicy i uczestniczki zostaną zainspirowani abstrakcjonizmem, nurtem w sztuce współczesnej. Dokonają remiksu projektów w Scratchu i stworzą autorską galerię z poszanowaniem prawa autorskiego.

Zajęcia 5: Eksperymenty ze sztuczna inteligencją
Data: 24 lutego 2023, piątek w godz. 17:15-18:15

W czasie zajęć dzieci dowiedzą się, czym jest sztuczna inteligencja oraz poznają miejsca w sieci, w których spotykają się z tą technologią. Będą eksperymentować ze sztuką zarówno w wymiarze muzycznym, jak i plastycznym.