<Harmonogram zajęć/>

ONLINE – zajęcia zimowe dla klasy 5 – poniedziałki – godz. 16:00-17:00

Podstawy programowania – kurs online dla dzieci z klas 5 szkoły podstawowej złożony z 5 cotygodniowych spotkań o tej samej godzinie

Ilość miejsc ograniczona.

Daty i opis poszczególnych zajęć znajdują się poniżej.

Zarejestruj się

Opis zajęć

Prowadząca cykl: Mariola Fik

Zajęcia dla dzieci z klas 5 szkoły podstawowej, kurs złożony z 5 cotygodniowych spotkań o tej samej godzinie

Ilość miejsc ograniczona

==========================

Zajęcia 1: Tajne hasło
Data: 23 stycznia 2023, poniedziałek w godz. 16:00-17:00

Uczestnicy i uczestniczki skupią się na szyfrowaniu, systemie binarnym i grach logicznych. Kolejne zadania zostaną przeprowadzone tak, by jak najbardziej zaangażować młodzież do działania. Grupa po kolejnych aktywnościach będzie otrzymywała słowa do tajnego hasła, które przyda się podczas rozgrywki finałowej – interaktywnego quizu.

Zajęcia 2: Muzykujemy!
Data: 30 stycznia 2023, poniedziałek w godz. 16:00-17:00

W trakcie zajęć uczestnicy i uczestniczki zdobędą umiejętności pozwalające im na wspólne tworzenie projektów w programie Scratch Junior, ich remiksowanie oraz dodawanie komentarzy. W czasie trwania warsztatu zostanie zwrócona uwaga na dbanie o przestrzeń Internetu i kierowanie się zasadami dotyczącymi praw autorskich i cyberbezpieczeństwa, na przykładzie pozostawiania komentarzy i polubień w Scratchu.

Zajęcia 3: Magia druku 3D
Data: 6 lutego 2023, poniedziałek w godz. 16:00-17:00

Trzecim spotkaniem cyklu rządzić będzie magia. Podczas warsztatu uczestnicy i uczestniczki będą mieli możliwość zaprojektowania magicznego przedmiotu jako modelu 3D, wykorzystując do tego platformę TinkerCad 3D.

Zajęcia 4: Wirtualne kostiumy
Data: 13 lutego 2023, poniedziałek w godz. 16:00-17:00

W czasie warsztatu wykorzystane zostaną usługi AI rozpoznające ruchy ciała. W pierwszym etapie uczestnicy i uczestniczki skorzystają z narzędzia Scroobly,  które z pomocą funkcji rozpoznawania ruchów ciała pozwoli stworzyć wirtualny obiekt, zanimować i utworzyć autorskiego gifa. Praca posłuży jako element projektu na platformie Scratch. Na koniec zajęć projekty zostaną zebrane w jeden, tworząc niezwykłą galerię zabawnych stworków.

Zajęcia 5: Na ratunek minecraftowej wiosce. Jak SI pomaga nam dbać o naszą planetę?
Data: 20 lutego 2023, poniedziałek w godz. 16:00-17:00

Uczestnicy i uczestniczki ostatniego warsztatu cyklu zostaną zaproszeni do świata Minecraft Education Edition, w którym – za pomocą umiejętności programowania w języku wizualnym – zmierzą się z wyzwaniem uratowania minecratowej wioski przed pożarem. Korzystając z konstruktora kodów, tworząc odpowiednie skrypty zapobiegające rozprzestrzenianiu się ognia, pomogą ochronić rośliny, zwierzęta i ludzi.