Bezpłatne zajęcia z programowania w czasie ferii zimowych!

Opublikowano: 16.12.2022

Pierwsze warsztaty podczas ferii zimowych w Klubach Młodego Programisty startują już na początku stycznia. Przez cały okres ferii dzieci i młodzież w wybranych 16 miastach będą mogli skorzystać z wyjątkowej oferty zajęć wprowadzających w świat kodowania i programowania. Zapisy ruszają już 19 grudnia o godz. 11:00.

Jak dobrze wykorzystać czas podczas ferii zimowych?

Zapraszamy do Klubów Młodego Programisty, gdzie dzieci i młodzież pod okiem doświadczonych trenerów i trenerek będą miały okazję do rozwijania kompetencji przyszłości. Jak przystało na okres ferii będzie dużo działania i nauki poprzez zabawę. Pracując z komputerami, robotami, płytkami mechatronicznymi, ale też korzystając z narzędzi offline, dzieci i młodzież będą uczyć się nie tylko programowania, ale także krytycznego myślenia, współpracy i kreatywnego rozwiązywania problemów.

Zajęcia będą prowadzone dla 3 grup wiekowych uczniów szkół podstawowych:

  • dzieci z klas 1-3,
  • dzieci z klas 4-5,
  • młodzież z klas 6-8.

Kurs w ferie zimowe dla jednej grupy trwa cały tydzień (5 dni roboczych, od poniedziałku do piątku).

  • dla dzieci z klas 1-3 SP oraz 4-5 SP – 3 godziny dziennie, 5 dni roboczych od poniedziałku do piątku,
  • dla młodzieży z klas 6-8 SP – 4,5 godziny dziennie, od poniedziałku do piątku.

Start zapisów w poszczególnych miastach:

  • 19 grudnia o godz. 11:00 – Grajewo, Działdowo, Chełm, Sieradz, Stalowa Wola, Słupsk, Żywiec
  • 2 stycznia o godz. 11:00 – Nakło, Nowa Sól, Skawina, Busko-Zdrój, Luboń,
  • 16 stycznia  o godz. 11:00 – Oleśnica, Wyszków, Namysłów, Gryfino.

Szczegółowy harmonogram zajęć stacjonarnych i online wraz z możliwością zapisów udostępnimy na stronie www.klubmlodegoprogramisty.pl. Zachęcamy również do śledzenia strony internetowej oraz profilu na Facebooku, znajdą tam Państwo wszystkie aktualne informacje: https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl

O Klubach

Kluby Młodego Programisty to część projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystaniem technologii cyfrowych” mającego na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie wykorzystywania technologii cyfrowych.

Kluby Młodego Programisty prowadzimy w ramach kampanii promującej naukę programowania wśród dzieci. Bezpłatne warsztaty z nauką programowania odbywają się w 16 miastach: Busko Zdroju, Chełmie, Działdowie, Gryfinie, Grajewo, Luboniu, Nakle nad Notecią, Namysłowie, Nowej Soli, Oleśnicy, Sieradzu, Skawinie, Słupsku, Stalowej Woli, Wyszkowie, Żywcu.

Do zobaczenia na zajęciach Klubu Młodego Programisty!