Pierwsze warsztaty wakacyjne w Klubach Młodego Programisty startują już na początku lipca. Oferta będzie dostępna dla dzieci i młodzież w wybranych 16 miastach. Zapisy ruszają 28 czerwca o godz. 11.00
Zapraszamy na bezpłatne kursy wakacyjne z kodowania i programowania dla dzieci i młodzieży. Przez formularz online na stronie www.klubmlodegoprogramisty.pl. można zapisać dziecko na wakacyjne zajęcia stacjonarne. Zapisy ruszają 28 czerwca o godz. 11.00. Ważne! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Kursy wakacyjne
Jak dobrze wykorzystać wakacje? Zapraszamy do Klubów Młodego Programisty, gdzie dzieci i młodzież pod okiem doświadczonych trenerów i trenerek będą miały okazję do rozwijania kompetencji przyszłości. Jak przystało na okres wakacyjny będzie dużo działania i nauki poprzez zabawę. Pracując z komputerami, robotami, płytkami mechatronicznymi, ale też korzystając z narzędzi offline dzieci i młodzież będą uczyć się nie tylko programowania, ale także: krytycznego myślenia, współpracy i kreatywnego rozwiązywania problemów.
Zajęcia, przygotowane z uwzględnieniem różnic rozwojowych dzieci i młodzieży, będą prowadzone dla 3 grup wiekowych uczniów szkół podstawowych:
- dzieci z klas 1-3,
- dzieci z klas 4-5,
- młodzież z klas 6-8.
Kurs wakacyjny dla jednej grupy trwa cały tydzień (5 dni roboczych, od poniedziałku do piątku).
- dla dzieci z klas 1-3 SP – 3 godziny dziennie, od pon. do piątku,
- dla dzieci z klas 4-5 SP – 3 godziny dziennie, od pon. do piątku,
- dla młodzieży z klas 6-8 SP – 4,5 godziny dziennie, od pon. do piątku.
Szczegółowy harmonogram zajęć znajdziecie na naszej stronie: www.klubmlodegoprogramisty.pl
Lokalizacje Klubów Młodego Programisty, w których ruszyła rejestracja:
- Oleśnica (woj. dolnośląskie) – Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki
- Nakło nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie) – Nakielski Ośrodek Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego
- Nowa Sól (woj. lubuskie) – Nowosolski Dom Kultury
- Chełm (woj. lubelskie) – Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti
- Skawina (woj. małopolskie) – Miejska Biblioteka Publiczna
- Wyszków (woj. mazowieckie) – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida
- Namysłów (woj. opolskie) – Biblioteka Publiczna
- Stalowa Wola (woj. podkarpackie) – Muzeum Regionalne
- Grajewo (woj. podlaskie) – Muzeum Mleka, podlegające pod Grajewskie Centrum Kultury
- Słupsk (woj. pomorskie) – Miejska Biblioteka Publiczna
- Żywiec (woj. śląskie) – Żywiecka Biblioteka Samorządowa
- Działdowo (woj. warmińsko-mazurskie) – Miejska Biblioteka Publiczna
- Luboń (woj. wielkopolskie) – Centrum Organizacji Pozarządowych przy Urzędzie Miasta
- Gryfino (woj. zachodniopomorskie) – Centrum Aktywności Lokalnej przy Ośrodku Pomocy Społecznej
- Busko-Zdrój (woj. świętokrzyskie) – Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busko-Zdroju
Już niedługo ruszy rekrutacja w kolejnych województwach:
- łódzkie – wkrótce podamy lokalizację miejsca
Dlatego śledźcie naszą stronę internetową oraz konto na Facebooku: https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl
O Klubach Młodego Programisty
Kluby Młodego Programisty to inicjatywa realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (Cyfryzacja KPRM) w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Celem Klubów jest promocja nauki logicznego myślenia, kodowana i programowania wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych, a także zachęcanie rodziców do rozwijania tych kompetencji u swoich dzieci.
Pierwsza edycja Klubów została uruchomiona w październiku 2018 r. Aktualnie uruchamiamy drugą edycję, w której Kluby będą prowadzone do sierpnia 2023 r.
Kursy wakacyjne to dopiero początek, od września 2022 r. ruszają:
- zajęcia regularne – w trakcie roku szkolnego 2022/2023 w każdym Klubie odbędą się zajęcia cykliczne. Każdy cykl będzie się składał z 10 spotkań warsztatowych.
- warsztaty online – dla wszystkich przez cały rok szkolny 2022/2023
Dodatkowo w październiku 2022 r. zorganizujemy w każdym Klubie dedykowane zajęcia w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania (CodeWeek).
Do zobaczenia na zajęciach Klubu Młodego Programisty!