Spotkania dla uczniów inspirujące do odkrywania swoich talentów

Opublikowano: 26.01.2023

Zapraszamy na spotkania online wprowadzające w świat kodowania i programowania. To zajęcia dla uczniów i uczennic ze szkół podstawowych w czasie, których będą mogli odkryć swoje talenty. Pokażemy także jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Każde spotkanie będzie dotyczyło innego inspirującego tematu.

 

Zajęcia dla dzieci z klas 1-3

 

6 lutego / poniedziałek / godz. 10:00
Bądź bezpieczny w Internecie! / Teresa Smoleń
Tematem warsztatu będą kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci, na zajęciach wspomniany zostanie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Spotkanie odniesie się do tych obszarów, które bezpośrednio dotykają najmłodszego użytkownika sieci, poruszając m.in. kwestię ochrony danych osobowych, netykiety, a także udostępniania danych.

REJESTRACJA

 

9 lutego / czwartek / godz. 10:00
Kropki naszych talentów / Teresa Smoleń
Podczas warsztatu zostanie wykorzystany motyw kropki i jej święta (Dzień Kropki – 15 września), w nawiązaniu do książki Petera Reynoldsa „The Dot” („Kropka”). Uczestnicy wykonają grafikę w nurcie abstrakcyjnym, sprawdzą, czy sztuki plastyczne łatwo połączyć z muzyką oraz poznają kurs kodowania ruchu futrzastej kulki – bohaterki gry „Kodable”. Dodatkowo dokonają refleksji na temat swoich talentów.

REJESTRACJA

 

30 marca / czwartek / godz. 12:00
Dbamy o naszą planetę! / Teresa Smoleń
Tematem przewodnim warsztatu będzie ekologia, ale także zachęcanie do spędzania czasu w kontakcie z naturą. Obchody Dnia Wiosny i Dnia Ziemi staną się okazją do proekologicznych działań. Uczestnicy m.in. utrwalą zasady dotyczące segregacji śmieci, za pomocą kodu posprzątają plażę, a także udadzą się w wirtualną podróż po pięknych zakątkach planety.

REJESTRACJA

 

27 kwietnia / czwartek / godz. 12:00
Spotkanie z książką / Teresa Smoleń
Tematem warsztatu będą książki. Spotkanie będzie pełne aktywności wyzwalających twórczość, a także zachęcających do konstruowania opowieści. Nie zabraknie odniesień do znanej literatury dziecięcej, a także motywowania do regularnego czytania. Uczestnicy stworzą także komiks, w którym polecą ulubioną książkę, aby nadchodzące wakacje stały się okazją do regularnego czytania.

REJESTRACJA

 

Zajęcia dla dzieci z klas 4-5

 

16 lutego / czwartek / godz. 18:00
Bezpiecznie w sieci / Mariola Fik
Warsztat opiera się na tematyce bezpieczeństwa w sieci, a zwłaszcza na zagadnieniu ochrony haseł. Dzieci uczestnicząc w kilku angażujących zadaniach, dowiedzą się, czym cechuje się silne hasło. Nauczą się krytycznie podchodzić do wiadomości otrzymywanych z nieznanych źródeł oraz zaprogramują prosty generator bezpiecznych haseł.

REJESTRACJA

 

9 marca /czwartek / godz. 18:00
Zaprogramuj grę Arcade / Mariola Fik
Podczas warsztatu online uczestnicy będą mieli szansę cofnąć się kilkadziesiąt lat i dowiedzieć się, w jakie gry grały wtedy dzieci i młodzież. W części zasadniczej grupa zajmie się projektowaniem i programowaniem gry typu Arcade, w której przeprowadzi autorskiego bohatera przez zawiły labirynt.

REJESTRACJA

 

20 kwietnia / czwartek / godz. 18:00
Zaprogramowany kompas / Mariola Fik
Podczas warsztatu uczestnicy zajmą się przygotowaniem przedmiotu stanowiącego niezbędnik każdego wędrowca – kompasu. Do realizacji zadania przyda im się umiejętność logicznego myślenia i programowania bloczkowego, a efekt swoich działań sprawdzą na symulatorze płytki micro:bit.

REJESTRACJA

 

Zajęcia dla młodzieży z klas 6-8

 

15 lutego / środa / godz. 18:00
Stwórz apkę – generator bezpiecznych haseł! / Sławomir Baturo
W czasie warsztatu uczestnicy zaprojektują i zaprogramują prostą aplikację. Dowiedzą się jakie są zasady tworzenia bezpiecznych haseł. Poznają sposoby tworzenia aplikacji do generowania haseł. Następnie przy pomocy aplikacji MakeCode stworzą skrypt aplikacji działający na płytce micro:bit. W kolejnym kroku rozpoczną tworzenie wersji aplikacji w języku Python.

REJESTRACJA

 

25 kwietnia / wtorek / godz. 19:00
Jeździmy po Marsie „roverem”/ Sławomir Baturo
Podczas warsztatu przybliżymy temat poruszania się łazików marsjańskich, a następnie zaprogramują symulację bezkolizyjnego poruszania się łazika Curiosity po czerwonej planecie.

REJESTRACJA

Śledźcie naszą stronę i profil facebookowy: https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl