Start rejestracji na zajęcia online w ramach Code Week

Opublikowano: 07.10.2022

Już jutro rozpoczyna się Europejskie Święto Kodowania – Code Week 2022! Przygotowaliśmy z tej okazji dodatkowe bezpłatne zajęcia online w ramach Klubu Młodego Programisty.

Europejski Tydzień Kodowania, który zrzesza pasjonatów programowania organizowany już jest po raz dziesiąty na całym świecie! Code Week jest oddolną inicjatywą polegającą na organizacji różnego typu zajęć promujących naukę programowania dla każdego.

W ramach Klubu Młodego Programisty przygotowaliśmy 5 zajęć online, które w doskonały sposób uczą programowania poprzez zabawę uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy zajęć będą mogli poćwiczyć swoje umiejętności logicznego, analitycznego i kreatywnego myślenia na specjalnie przygotowanych zajęciach. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Poniżej znajdą Państwo opisy i terminy zajęć online.

11 października 18:00-19:00 Podwodne kodowanie zajęcia dla klas 1-3

Kodowanie łączy mieszkańców Europy w wyznaczonym corocznie Tygodniu Kodowania. Dzięki temu warsztatowi również uczestnicy spotkania staną się częścią tej kodującej społeczności.
Zajęcia nawiązywać będą tematyką do interesującego wiele dzieci niezwykłego, podwodnego świata Podczas zajęć uczestnicy popracują ze sztuczną inteligencją, wykorzystają dostępne zasoby cyfrowe, a także napiszą prosty program w Scratchu.

Czas trwania warsztatu: 60 min.
Link do rejestracji

21 października w godz. 18:00-19:00 W świecie stworków-potworków zajęcia dla klas 1-3

Code Week to inicjatywa, która od 10 lat zrzesza fanów kodowania i programowania wokół rozmaitych wydarzeń dedykowanych praktycznie każdej grupie wiekowej. Zaproponowane zajęcia
w zabawny, kreatywny i przyjemny sposób pokażą kodowanie w różnorodnych odmianach m.in. stwarzając okazję do odczytywania kodów obrazkowych, napisania krótkiego programu w Scratch 3.0, a także wzięcia udziału w kursie programistycznym online, którego narracja opiera się na historii uroczego stworka – mieszkańca niezwykłej wyspy.

Czas trwania warsztatu: 60 min.
Link do rejestracji

13 października w godz. 18:00-19:00 Codeweekowa mapa pogody zajęcia dla klas 4-5

Podczas warsztatu online w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczestnicy z klas 4 i 5 dowiedzą się, czym jest Code Week, zapoznają się z mapa wydarzeń organizowanych w ramach tego święta, a następnie dołączą do celebrowania go, tworząc projekt mający na celu wskazywanie aktualnej prognozy pogody dla wybranego europejskiego miasta.

Czas trwania: 60 minut
Link do rejestracji

Podczas webinarów uczestnicy będę korzystać z programu mBlock

Dostęp online https://mblock.makeblock.com/en-us/

Program można ściągnąć na komputer ze strony https://mblock.makeblock.com/en-us/download/

19 października w godz. 18:00-19:00 Jak się uczą maszyny? zajęcia dla klas 4-5

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się, czym jest Code Week oraz jak sprawdzić dostępne w okolicy inicjatywy związane z tym świętem. W części zasadniczej skupią się na zdolności maszyn do uczenia się, przechodząc przez trening uczenia maszynowego, związanego z rozpoznawaniem przedmiotów pokazywanych przez użytkownika do kamerki.

Czas trwania warsztatu: 60 min.
Link do rejestracji

Podczas webinarów uczestnicy będę korzystać z programu mBlock

Dostęp online https://mblock.makeblock.com/en-us/

Program można ściągnąć na komputer ze strony https://mblock.makeblock.com/en-us/download/

18 października w godz. 18:00-19:00 AI-Pac Man zajęcia dla klas 6-8

Podczas warsztatu uczestnicy poznają sposób uczenia maszyn, tworząc model sieci neuronowej. Następnie wykorzystają go w projekcie przygotowanym w specjalnej wersji Scratcha, tworząc bezprzewodowy kontroler do popularnej gry, korzystający z możliwości SI.

Czas trwania warsztatu: 90 min.
Link do rejestracji

Zapisy na zajęcia stacjonarne w ramach Code Week -> www.klubmlodegoprogramisty.pl/rejestracja