Start rekrutacji na nowe kursy semestralne z programowania!

Opublikowano: 12.01.2023

Uwaga! Rejestracja na pierwsze kursy semestralne w Klubach Młodego Programisty startuje już 12 stycznia o godz. 11:00. Dzieci i młodzież w wybranych 16 miastach będą mogli skorzystać z wyjątkowej bezpłatnej oferty zajęć z kodowania i programowania.    

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?

Celem Klubów jest promocja nauki logicznego myślenia, kodowania i programowania wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych. Chcemy by jak największa grupa dzieci i młodzieży otrzymała wsparcie w nauce kodowania i programowania, które są kompetencjami przydanymi w przyszłości. Kursy są podzielone na 3 grupy wiekowe: dzieci z klas 1-3, 4-5 oraz młodzież z klas 6-8.

Co czeka uczniów na kursach Klubach?

 • pisanie programów w Scratchu Juniorze i w Scratchu,
 • kodowanie na macie, bez urządzeń cyfrowych,
 • tworzenie projektu muzycznego z użyciem płytki Makey Makey i przedmiotów przewodzących prąd,
 • trenowanie sztucznej inteligencji,
 • eksperymentowanie z zestawem młodego inżyniera,
 • programowanie robotów,
 • uczenie się algorytmicznego myślenia pisząc programy.

Opis kursów

Kurs dla klas 1-3 / 10 spotkań w semestrze/ czas trwania 1 spotkania 60 min

Zajęcia dla najmłodszej grupy upłyną pod znakiem poznawania różnych sposobów na naukę programowania i korzystania z nowych technologii. Uczestnicy i uczestniczki sprawdzą, co kodowanie ma wspólnego z prostymi, codziennymi czynnościami, a także muzyką, rytmiką, plastyką czy popularnymi grami planszowymi. Stworzą wyjątkową animację z sobą w roli głównej, przeprowadzą wesołe eksperymenty dotyczące grafiki komputerowej oraz nauczą się opowiadać porywające historie, bazujące na samodzielnie zaprogramowanych projektach w programie Scratch. Dzieci będą miały szansę spróbować swoich sił w programowaniu robotów edukacyjnych, a także dowiedzą się, w jaki sposób roboty pomagają w wielu aspektach codziennego życia. Uczestnicy i uczestniczki sprawdzą, czy komputer może mieć wymiary 4×5 cm, a także czy marchewka albo jabłko potrafią śpiewać. Znajdziemy czas na eksperymenty inżynierskie, podczas których młodzi programiści i młode programistki za pomocą baterii, diody i kilku innych przedmiotów stworzą latarkę. Wszystko to w atmosferze sprzyjającej kreatywności, współpracy i nauki przez zabawę i twórczość.

Kurs dla klas 4-5/ 10 spotkań w semestrze/ czas trwania 1 spotkania 60 min

Spotkania w ramach kursu dla uczniów i uczennic klas 4-5 to gwarancja świetnej zabawy, współpracy, kreatywności i aktywności. Co mamy w planach? Między innymi kreatywne, oryginalne i nietuzinkowe zabawy ze Scratchem, narzędziem do nauki programowania oraz połączenie go z eksperymentami z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Uczestnicy i uczestniczki poznają dwa narzędzia do projektowania i programowania aplikacji mobilnych, po czym stworzą swoją autorską grę na smartfona. Dzięki możliwości pracy z robotami edukacyjnymi, stworzą pojazdy na kształt łazików marsjańskich, które następnie wprawią w ruch, realizując misję na Księżycu. Młodzi programiści i młode programistki staną się ponadto autorami i autorkami interaktywnego plakatu, a także wezmą udział w wyzwaniu polegającym na projektowaniu wynalazku.

Kurs dla klas 6-8/ 10 spotkań w semestrze/ czas trwania 1 spotkania 90 min

Kurs dla uczniów i uczennic klas 6-8 to duża dawka programistycznych wyzwań, nauki przez działanie, współpracy z rówieśnikami oraz rówieśniczkami i – oczywiście – dobrej zabawy. Młodzież sprawdzi, jak uczą się komputery, przeprowadzając trening uczenia maszynowego w zakresie rozpoznawania grafiki i dźwięku. Z biernych użytkowników uczestnicy i uczestniczki staną się twórcami oraz twórczyniami gry komputerowej. Korzystając ze zdobytej wiedzy na temat programowania wizualnego i tekstowego wezmą udział w wyzwaniu wydostania się z programistycznego escape roomu. Podczas kursu sprawdzimy, czy umiejętność programowania przydaje się podczas komponowania muzyki czy tworzenia układów tańca. Roboty edukacyjne pomogą w doskonaleniu umiejętności tworzenia skryptów precyzyjnego ruchu po torze przeszkód, a mikrokomputery dadzą szansę na realizację dwóch niezwykłych wynalazków, służących zdrowiu i naszej planecie.

Rejestracja

Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami rejestracja została podzielona na trzy tury:

 • 12 stycznia 2023 r., o godz. 11:00 – start rejestracji dla Klubów w miastach:
  Chełm, Działdowo, Grajewo, Sieradz, Słupsk, Stalowa Wola, Żywiec;
 • 18 stycznia 2023 r., o godz. 11:00 – start rejestracji dla Klubów w miastach: Busko-Zdrój, Luboń, Nakło, Nowa Sól, Skawina;
 • 24 stycznia 2023 r., o godz. 11:00 – start rejestracji dla Klubów w miastach: Gryfino, Namysłów, Oleśnica, Wyszków.

 

Rejestracja na zajęcia będzie prowadzona na stronie: www.klubmlodegoprogramisty.pl/rejestracja

Ważne! Decyduje kolejność zgłoszeń.

JEŻELI TWOJE DZIECKO BRAŁO UDZIAŁ W ZAJĘCIACH PIERWSZEGO SEMESTRU, TO NIE BĘDZIE MIAŁO MOŻLIWOŚCI ZAPISAĆ SIĘ NA KURS W TRAKCIE DRUGIEGO SEMESTRU – PONIEWAŻ PODCZAS TEGO KURSU BĘDĄ POWTARZANE TE SAME WARSZTATY.

Udział w zajęciach semestralny jest darmowy. Uczestnicy nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat.

A dla wszystkich zainteresowanych czekają także kursy online

Zachęcamy do skorzystania również z zajęć online, które prowadzimy w ferie zimowe. Pojedynczy kurs obejmuje 5 spotkań online (jedno spotkanie w tygodniu). Zawsze będą to godziny popołudniowe. Kursy będziemy prowadzić od 16 stycznia do 24 lutego. Linki do rejestracji dostępne są poniżej:

 

Kurs dla klas 1 -> Rejestracja 

 

Kurs dla klas 2 -> Rejestracja

 

Kurs dla klas 3 -> Rejestracja

 

Kurs dla klas 4 -> Rejestracja

 

Kurs dla klas 5 -> Rejestracja

 

Kurs dla klas 6 -> Rejestracja

 

Kurs dla klas 7 -> Rejestracja

 

Kurs dla klas 8 – > Rejestracja

Do zobaczenia na zajęciach Klubu Młodego Programisty!